Zapisz się do newslettera


@ zapisz się do newsletter
Kurs dyplomowy

Moduł IV- 20 dni szkolenia

‘Leczenie jest diagnozą
Diagnoza jest leczeniem’
/Sensei Shizuto Masunaga/

 

Celem tego modułu jest zintegrowanie zdobytej dotychczas wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w spójną całość.
Moduł IV wyposaży Cię w konieczne informacje oraz pewność siebie potrzebne do prowadzenia własnej praktyki, jako dyplomowany terapeuta shiatsu.

W swoich naukach, Sensei Masunaga, odpowiadając na pytania dotyczące diagnozy, bardzo często podkreślać, że “leczenie jest diagnozą”. Na tym etapie kształcenia, praktyczne techniki Shiatsu stają się płynne i tworzą Twoją drugą naturę, co pozwala mocniej skoncentrować uwagę na “słuchaniu” ciała Twojego pacjenta podczas pracy. W ten sposób leczenie jest niemym dialogiem pomiędzy terapeutą a pacjentem.
W trakcie tego modułu, rozwiniesz swoje zdolności obserwacji subtelnych zmian Qi pacjenta i dostosowania terapii do każdej zaistniałej chwili – bycia tu i teraz.

Równie prawdziwe jest stwierdzenie, że ‘diagnoza jest leczeniem’.  Zdobyta dotychczas wiedza z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, od Teorii Yin/Yang, Pięciu Elementów, poprzez System Organów Zang-Fu, po Wzorce Chorobowe i 8 Zasad, wyposaża Cię w zdolność zbudowania jasnego obrazu kondycji pacjenta, opartego na obserwacji oraz historii choroby. Potrafiąc w empatycznej rozmowie spotkać się z pacjentem i jego dolegliwościami, stwarzasz możliwość głębszego zrozumienie sytuacji Wam obojgu. Gdy pacjent czuje się zrozumiany, zaczyna budować się płaszczyzna zaufania do Ciebie, jako terapeuty i tym samym rozpoczyna się proces leczenia.

By wesprzeć Cię w tym procesie zespolenia teorii z praktyką, w trakcie regularnych spotkań, będziesz pracował pod superwizją doświadczonego nauczyciela-terapeuty.
Każde ze spotkań będzie włączało pracę z osobą z zewnątrz oraz głęboką analizę i informację zwrotną od nauczyciela, byś jak najszerzej i najpełniej mógł/mogła rozwinąć swoje zdolności pracy klinicznej.

W trakcie kursu zostaną zaprezentowane specyficzne choroby, by pomóc Ci zrozumieć stany chorobowe często obserowowane w praktyce. Będą one rozpatrywane z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, jak i z perspektywy nauki Zachodu, by ostatecznie dać jak najpełniejszy wgląd pozwalający dobrać najefektywniejszą strategię terapii.
Spotkasz się także z wykwalifikowanym lekarzem, by móc rozpoznać sygnały/ symptomy, które wymagają natychmiastowej interwencji medycznej.

Rozwiniesz swoje umiejętności w zarządzaniu kontaktami z pacjentami/klientami. W tym: dowiesz się, jak ustanowić właściwe, profesjonalne granice; poznasz zasady etyki i poufności w relacji z pacjentem/klientem; nauczysz się tworzyć i kompletować dane oraz je chronić; dowiesz się, jak dbać o swój rozwój i bezpieczeństwo, pracując pod superwizją.

Ukończenie tego modułu umożliwia zdobycie Dyplomu Terapeuty Shiatsu, rozpoznawanego przez międzynarodowe stowarzyszenia, w tym Europejską Federację Shiatsu.

 

Obecna edycja kursu jest w toku.
W trakcie tego kursu studenci odbywają praktykę kliniczną, w ramach której osoby z zewnątrz mogą skorzystać z darmowych zabiegów shiatsu.

Poznaj szczegóły