Zapisz się do newslettera


@ zapisz się do newsletter
opinie

Do The European Shiatsu School trafiłam w poszukiwaniu przede wszystkim dużej ilości godzin zajęć. Okazało się, że czas trwania kursu, a także podział na zjazdy są idealne do przyswojenia ogromu wiedzy i umiejętności. Ważnym aspektem dla mnie było podsumowanie modułu „Bodyworker” egzaminem (teoria i praktyka), do którego trzeba było się solidnie przygotować. Jest to sprawdzian nie tylko dla uczestników kursu i występuje wyłącznie w szanujących się szkołach. Podczas zajęć nie było głupich pytań, a w trakcie ćwiczeń każdy błąd poddany był szybkiej korekcie. Podejście prowadzących jest bardzo indywidualne i nawet po kursie jestem z nimi w ciągłym kontakcie, w szybkim czasie uzyskując odpowiedzi, na nurtujące mnie pytania. Decydując się na kurs musisz wiedzieć, że shiatsu to nie jest mechaniczne powtarzanie wyuczonych sekwencji, to przede wszystkim praca z energią. Dzięki Ani i Peterowi, mogę doskonalić moje umiejętności, w tym ważnym obszarze i będąc poszukującą, otrzymałam wiele wskazówek, za którymi staram się podążać. Gorąco polecam tę szkolę, która jest jedyną rzetelną, nauczającą shiatsu w Polsce.
/Ewa Maternik/

Świetny kurs! Sposób prowadzenia zajęć przez Petera oddaje naturę podejścia, jakie propagowane jest w Shiatsu – naturalność, niewymuszanie, otwartość, uważność, obecność. Już po ukończeniu I modułu wyszłam z kursu z konkretnymi umiejętnościami praktycznymi, nieprzeładowana teorią. Dodatkowo czułam odprężenie, harmonię, radość, i dużo więcej siły… zupełnie jakbym wróciła z dłuższego urlopu;-) Wielkim odkryciem było dla mnie to, że relaks i wyciszenie uzyskać można nie tylko będąc masowanym, ale i masującym. Polecam kurs Shiatsu każdemu! Ten masaż uczy wchodzenia w kontakt z drugim człowiekiem na zupełnie innym, bardziej świadomym poziomie. To wspaniała ścieżka samorozwoju!
/Anna Aqlan/

Miałam okazję trafić na pierwszy kurs shiatsu prowadzony przez Petera Woodcrafta w Polsce. Trzy lata temu Kasia i Witek entuzjaści pracy z ciałem szukali kogoś, kto zechciałby uczyć shiatsu u nas w kraju. Wysłali dziesiątki ofert i zapytań do szkół shiatsu w Europie i …nic. A potem  dostali jedną jedyną odpowiedź. Peter Woodcraft, nauczyciel European School of Shiatsu w Londynie odpisał konkretnie: “Przyjeżdżam”. Zaryzykował, zaufał, przyjechał w ciemno, nie znając tych, którzy go zaprosili. Ten pierwszy kurs w Silnej pod Poznaniem okazał się pozytywnym zaskoczeniem dla Petera, bo odnalazł tu grono zapaleńców. I dla nas, bo spotkaliśmy niezwykłego nauczyciela, który krok po kroku prowadzi kolejnych już uczniów przez tajniki masażu shiatsu zen. Przez praktykę i teorię. Na początku zajęć wszystkich uprzedza: “To nie jest masaż składający się z efektownych sztuczek, które można sobie łatwo przyswoić. Wymaga czasu, wysiłku, praktycznego doświadczenia a przede wszystkim fascynacji”. I właśnie tę fascynację udaje mu się przekazywać innym. Jestem obecnie w grupie pogłębiającej wiedzę w ramach trzeciego modułu. Wszystkim zainteresowanym bardzo
polecam ten kurs. Rzetelna wiedza (nauczycielami Petera byli Japończycy) przekazywana jest kompetentnie (Peter ma talent pedagogiczny, a to okazuje się bardzo ważne). Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera, mobilizująca do nauki. W czasach, gdy tak dużo jest różnych szkoleń, często dających powierzchowną wiedzę za duże pieniądze, ten kurs to uczciwa oferta. Prowadzony jest według programu Europejskiej Szkoły Shiatsu w Londynie, a jego ukończenie pozwala zdobyć uznawany na świecie dyplom. Widzę w tym także palec losu, bo Peter znalazł w Polsce nie tylko uczniów, ale i miłość. Jego żona Ania Drejkarz, obecnie Woodcraft, wspiera go w organizacji kursów i jest dobrym duchem tego przedsięwzięcia.
/Magdalena Rozmarynowska/

Nauka shiatsu pod okiem Petera Woodcrafta była doskonałym wyborem. Było to doświadczenie tak intensywne emocjonalnie i duchowo, że do dzisiaj, po wielu latach, doskonale pamiętam każdy dzień. Swoboda i zrozumienie, z jakimi Peter prowadzi zajęcia, potrafią rozładować każdy stres i ułatwiają radzenie sobie z dużą ilością teorii na dalszych etapach. Zajęcia zawsze są świetnie przygotowane, zarówno wyjazdowe, jak i te prowadzone w Warszawie. Nie doświadczycie na nich zbędnego zadęcia i sztucznego muru między uczniem a nauczycielem. Peter ma naturalne i bardzo przyjazne, pedagogiczne podejście do adeptów. Mogę szczerze polecić polski oddział ESS każdemu początkującemu i zaawansowanemu pasjonatowi tej pięknej sztuki. Zawsze chętnie wrócę na zajęcia, jeżeli tylko będę miał okazję.
/Maciek Grochowski/

Bardzo sobie cenię ESS za profesjonalne podejście i dbałość o szczegóły. Otrzymałam sporą dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny samego Shiatsu jak i TMCh. Duża ilość zajęć praktycznych pozwoliła na doskonalenie techniki. Shiatsu jest dla mnie niesamowitym doświadczeniem – podróżą do swojego wnętrza. Doskonale odpręża i harmonizuje organizm. Cieszę się, że trafiłam do ESS, gdzie spotkałam wspaniałych Nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem, którzy wzajemnie się uzupełniają i inspirują do dalszego rozwoju. Dobra organizacja i przyjemna atmosfera panująca podczas zjazdów stanowią dodatkowy atut. Jestem bardzo zadowolona!
/Monika Andrzejewska/

Program, który oferuje ESS na kursach prowadzonych w Polsce to ogromna dawka wiedzy z zakresu teorii Shiatsu i Medycyny Chińskiej. Przede wszystkim jednak jest tu przekazywana w sposób praktyczny pełna gama technik i umiejętności wykorzystywanych w masażu Shiatsu. Wszystko to dało mi mocne podstawy i dobry warsztat do pracy i rozwoju ze Shiatsu. Atmosfera na kursach – fantastyczna, nauczyciele z wieloletnią praktyką chętni do udzielenia odpowiedzi na każde pytanie, a samo Shiatsu – cudowna nauka dawania i otrzymywania.
/Edyta Radowicz/

Gorąco polecam kursy shiatsu prowadzone przez Petera Woodcrafta. Doskonała jakość metodyczna oraz wyjątkowa postać prowadzącego pozwala nie tylko pomagać innym ale również lepiej poznać siebie. Od 2007 roku jako student masaży z gatunku Body Work (Shiatsu, Watsu, Tui Na, Ayurweda – yoga, oraz wiele innych) cyklicznie, dwa razy w roku uczeszczam na różne szkolenia w systemie wiosna, jesień i moja ocena Europejskiej Szkoły Shiatsu, a w szczególności prowadzącego, jest bardzo wysoka.
/Marcin Żbikowski/

Nie mogłam lepiej rozpocząć mojej przygody z medycyną wschodnią. Nauka Shiatsu połączona wraz z wyjazdami po całej Polsce, gdzie poznawałam wspaniałych ludzi oraz inne spojrzenie na człowieka jako połączenie ciała, umysłu i duszy, otworzyła mi oczy na nowe możliwości w zakresie rehabilitacji którą się zajmuje.
/Natalia Goc/

Bardzo polecam naukę masażu shiatsu w ESS. Ciekawie przekazywana wiedza z medycyny chińskiej i  dużo ćwiczeń praktycznych. Prowadzący zajęcia Peter i Andrew zawsze chętnie udzielają wzkazówek i korygują na bieżąco technikę co uważam za ogromną pomoc. Zajęcia są bardzo ciekawe i czas na warsztatach mija bardzo szybko. Warsztaty dają możliwość spotkania fantastycznych ludzi. W miejscach w których odbywały się zjazdy spotkałam przemiłych gospodarzy, którzy przygotowywali dla nas wspaniałe jedzenie wegeteriańskie i nie tylko. Poza tym posiłki na świerzym powietrzu w otoczeniu przyrody smakują cudownie.
/Bogumiła Stępień/

Od kilku lat uczęszczam na różnego rodzaje kursy masaży i jak do tej pory, poza małymi wyjątkami,  mam szczęście na profesjonalne podejście szkół do zagadnienia rzetelnego wyedukowania kursantów.Do takich pozytywnych szkół masażu z radością zaliczam Europejską Szkołę Shiatsu prowadzoną przez Petera Woodcrafta, któremu zależy, aby jego wychowankowie nabyli podczas kursu maksymalną wiedzę z zakresu techniki Shiatsu, jak i podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W tej szkole zdobyłem certyfikat Shiatsu Bodywork Certificate i uważam, że nie jest to certyfikat “malowany” ale rzetelny dokument potwierdzający zdobyte umiejętności. Nie mogę się doczekać na to, by zdobywać dalszą wiedzę i uzyskać dyplom Shiatsu Therapy Diploma.
/Jacenty Sajkowicz/

Świetny kurs z najwyższej półki – prowadzony w wesołej i przyjaznej atmosferze. Bardzo cenię sobie Anię i Pete’a za profesjonalizm, wiedzę i serce, jakie wkładają w organizację kursów. Miejsca, w których odbywają się kursy, urzekają pięknem, ciszą i wspaniałym jedzeniem, a przede wszystkim doborowym towarzystwem. Mam takie szczęście w życiu, że na kursach poznaję wyjątkowych ludzi i tak było również tym razem. Gorąco polecam kursy organizowane przez Europejską Szkołę Shiatsu.
/Marcin Konop/