Zapisz się do newslettera


@ zapisz się do newsletter
Podstawy terapii Shiatsu

Moduł III – 20 dni szkolenia

Moduł ten wprowadza do terapii shiatsu i ma na celu zapoznanie Cię z arkanami tej profesji. W trakcie nauki skoncentrujesz się na obserwacji ciała oraz na zrozumieniu natury nierównowagi objawiającej się poprzez chorobę, by w efekcie poprowadzić skuteczną formę terapii.
Poznasz ‘4 filary diagnozy’ Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – dotykanie, patrzenie, słuchanie i wąchanie – oraz nauczysz się technik diagnozowania opartych na tych jakościach i mających zastosowanie w Shiatsu. Wśród nich:

Dowiesz się, jak prowadzić pełną historię zdrowia osoby, która chce skorzystać z terapii shiatsu.
Zgłębisz wiedzę odnoszącą się do ‘8 Zasad’, Substancji Witalnych, Oragnów Wewnętrznych i przyczyn chorób opisanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, by w ich kontekście rozpoznać zdefiniowane przez starochińskich lekarzy wzorce chrobowe i tym samym dobrać odpowiedni zabieg.
By nauczyć się przekładać teorię na praktykę, będziesz analizował i rozpatrywał różne przypadki. Zarówno podręcznikowe, jak i z życia uczestników (w zależności od potrzeb i możliwości).
Obok poszerzania aspektów teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, rozwiniesz także techniki pracy z ciałem, poznasz nowe kombinacje i sekwencje pracy.

Dodatkowo:

Poza tym, by wzmocnić Twoją praktykę terapeutyczną:

Najbliższa edycja kursu Podstawy Terapii Shiatsu rusza we wrześniu 2015 roku.
Dowiedz się o szczegóły