Zapisz się do newslettera


@ zapisz się do newsletter
Kurs podstawowy

Moduł I – 5 dni szkolenia

‘Not note, don’t note. Feel.’
‘Nie notatki, nie notuj. Czuj.’
/Sensei Shizuto Masunaga/

 

Program modułu I nastawiony jest przede wszystkim na działania praktyczne. W jego trakcie poznasz techniki pracy w leżeniu na plecach, na przodzie, na boku oraz w pozycji siedzącej.

Każdego dnia nauczysz się kolejnych elementów tak, by na koniec kursu znać całe sekwencje masażu w każdej z tych pozycji. Nauka będzie prowadzona od podstaw – ćwiczenie balansu, praca ciężarem własnego ciała, poruszanie się wokół osoby masowanej, użycie kciuków, łokci, przedramion i wreszcie kolan.

By wziąć udział w kursie, nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w pracy z ciałem. Będziemy wspólnie odkrywać i uczyć się kolejnych elementów.

Choć Sensei Masunaga miał w zwyczaju śmiać się powtarzając: ‘Nie notatki.’, to sam nieustannie studiował nauki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i miał bardzo głębokie zrozumienie tych idei oraz ich praktycznego przełożenia na Shiatsu. Dlatego podczas tych dni usłyszysz także o podstawach teorii medycyny chińskiej. W tym, w szczególności, dowiesz się o teorii Yin/ Yang, Ki, 5 elementów i powiązanych z nimi zagadnieniach w kontekście pracy z Shiatsu. Wyposażysz się także w ‘Aku-apteczkę pierwszej pomocy’, by móc reagować i pomóc sobie w (bardziej i mniej) nagłych sytuacjach.

Po ukończeniu kursu będziesz mógł z radością sprezentować relaksujący zabieg shiatsu rodzinie i przyjaciołom.

Każdego dnia będziemy uczyć się gimnastyki Qi Gong, którą każdy może następnie stosować w domu dla polepszenia własnej witalności i zadbania o swoje samopoczucie.

Po ukończeniu tego modułu możesz kontynuować naukę w ramach II moduł i uzyskać certyfikat Shiatsu Bodyworker.

Sprawdź kiedy odbędzie się najbliższy kurs!