Zapisz się do newslettera


@ zapisz się do newsletter
Rok Zielonego Konia

Chiński Nowy Rok rozpoczyna sie 31 stycznia, co zbiega się z nowiem pierwszego miesiąca księżycowego. Księżyc wzejdzie o 05:39 chińskiego czasu, czyli o 22:39, 30 stycznia w Polsce. Zatem najwyższy czas, by schłodzić szampana! Wchodzimy w 4711 rok chińskiego kalendarza.

Rok Zielonego (Drewnianego) Konia rozpoczyna się natomiast  4 lutego o 06:04 czasu chińskiego (czyli 3 lutego o 23:04 CET) i jest to pierwszy dzień wiosny w chińskim kalendarzu.

Koń jest jednym z ulubionych zwierząt chińskiej astrologii, gdyż zapewnia szybką/sprawną komunikację (przed erą samochodu), co oznacza, że ​​pozwala szybko dostać się do miejsca przeznaczenia. Idąc dalej w interpretacji – ​​przynosi szybszy sukces.

Zarówno Koń, jak i Smok zajmują bardzo poczytne miejsce w chińskiej astrologii. Smok jest najszybszy  w przestrzeni nieba, natomiast Koń jest najszybszym biegaczem na ziemi. Oba są symbolami wysokiej rangi, dostojeństwa i przywództwa. Koń jest zwierzęciem społecznym i jest połączony z elementem Ognia oraz kolorem czerwonym, co czyni go romantycznym znakiem w chińskim horoskopie.

Znak Konia jest w Ognistej grupie znaków zodiaku, a 2014 jest rokiem Zielonego (Drewnianego) Konia. W cyklu Shen 5 elementów, Drewno jest matką Ognia, dając mu paliwo, by paliło się jaśniej, goręcej i dłuższe. Jeśli element Ognia jest korzystny dla Ciebie, w tym roku przyniesie większą pomyślność,  jednak jeśli element Ognia jest niekorzystny dla Ciebie, to w tym roku może przynieść kłopoty.

Cokolwiek czeka na Ciebie w tym roku, chcielibyśmy skorzystać z okazji, by życzyć Ci zdrowia, szczęścia i dobrobytu oraz by szybkość Zielonego Konia wsparła Cię w osiągnięciu zamierzonych celów i realizacji marzeń.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterGoogle+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0
Powrót